تبلیغات
گروه مهندسی IT نئوهوش - معنی درست و دقیق دانوش
درود!
این جا مکانی است ویژه برای دانشجویان مهندسی کامپیوتر / آی تی و نرم افزار و صد البته افرادی که جویندگان دانش و تکنولوژی هستند.
آقایان دانوش ،یاشار و آمالی دارندگان این بلاگ بودند و هم اکنون تنها آقای دانوش مدیریت این وبلاگ را بر عهده دارد، با توجه به زمان بندی ها هم اکنون در این سایت فعالیت پویا ای نداریم.

معنی درست و دقیق دانوش

سه شنبه 21 مرداد 1393
16:33
دانوش پیچگاه
چندی پیش به مواردی بر خوردم که قابل باور نبود! اینکه یک خانم اسم خود را دانوش بگذارد به همان مقدار غیر منطقی است که یک خانم اسم خودش را سعید بگذارد! در ادامه نام دانوش را توصیف میکنم.

دانوش یک تنومند و قهرمان ایران باستان بود که توانست ایران را از برده داری نجات دهد و عشق عذزا و وامق را که هر دو برده بودند و به همین دلیل نمی توانستند کنار هم باشند، به هم رساند. برخلاف برخی داستان های کهن در تاریخ ایرن دانوش وجود واقعی داشت و داسنان نبود. او پیروزمندانه برای آزادی ایران کوشش می کرد و جنگ می نمود.

متاسفانه نام گذاری (برای چه فرد و چه موارد دیگر) بسیار بی خردانه و نا آگاهانه انجام می شود که این به ضرر هم کسی که برایش نام منتخب شد و هم کسی که آنرا انتخاب کرد، دارد.

ولی باید دقت کرد که دان.وش از دانوش متفاوت است. دان.وش به معنی نهال پاک/جاودان است و واژه ای با ریشه ای بسیار قدیمی ایرانی (همچو دانوش) دارد.

با سپاس.
ژرف بیاندیشیم.
سرگروه نئوهوش - دانوش پیچگاه.
Http://www.NeoHoosh.TK