درود!
این جا مکانی است ویژه برای دانشجویان مهندسی کامپیوتر / آی تی و نرم افزار و صد البته افرادی که جویندگان دانش و تکنولوژی هستند.
آقایان دانوش ،یاشار و آمالی دارندگان این بلاگ بودند و هم اکنون تنها آقای دانوش مدیریت این وبلاگ را بر عهده دارد، با توجه به زمان بندی ها هم اکنون در این سایت فعالیت پویا ای نداریم.

نمونه سوالات #C (امتحانی)

دوشنبه 19 خرداد 1393
21:27
یاشار عرفانیان

با سلام ، با توجه به این که سوالات امتحان کتبی در چند سال اخیر مشابه یکدیگر بوده اند ، تصمیم گرفتیم تا نمونه سوال 2 سال اخیر را به همراه نمونه سوالاتی از آقای مهندس پورکریم برای شما قرار دهیم.
جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب


سیگار : مرجع انواع سرطان ها

جمعه 9 خرداد 1393
23:33
دانوش پیچگاه
(بخش 3 از 3)
سیگار یکی از خطرناک ترین، منفور شده ترین و سرطان زا ترین  مواد مخدر بوده و بسیار اعتیاد آور است.سیگار شامل چهار هزار نوع ماده شیمیایی است که عناصری مثل عنصر رادیو اکتیو پلوتونیم 210 با عمر 137 روز را در خود دارد و وقتی با ماده دیگری که در سیگار نیز موجود است به نام سرب 210 که متوسط عمرش 22.3 سال است، ترکیب شود؛ کارسینوجنی (ماده ای سرطان زا) را می سازند که عمر طولانی دارد- و این عناصر از خود پرتو بتا پخش می کنند تا هرچه بهتر فرد سرطان گیرد، جدای اینکه فیلتر سیگار تنها برخی از مواد را میگیرد، مقدار کم وارد شده از این مواد در Branchioles های شش به وسیله قیر درون سیگار گیر افتاده و به مدت زمان بیشتر می شوند. این یک دلیل موثق و خطرناکیست که ثابت می کند سیگار حداقل در سرطان شش بسیار بسیار بسیار نقش دارد و هیچ فرد سیگاری در خطر احتمالی سرطان نگرفتن، نیست. سرطان ، با بهم ریختن سیستم زمانبندی سلول ها به وحود می آید؛ همه ما احتمالا یک بار به صورت طبیعی سلول سرطانی داشته ایم اما سلول های دفاعی بدن آنها را از بین بردند، هرچقدر هم سلول های دفاعی قوی باشند ولی شرایط سرطانی شدن به صورت غیر طبیعی (یعنی با دخالت عناصر سرطان زای بیرونی مثل سیگار) به وجود آید سرطان های وخیمی ایحاد می شود که بدن توانایی دفاع از خود در برابرش را ندارد. به این ترتیب سالانه 123 هزار نفر به خاطر سرطان شش به وجود آمده از سیگار در آمریکا کشته می شوند و درکل 443 هزار نفر به خاطر اثرات سیگار کشته می شوند، یعنی هر روز 5 نفر در آمریکایی برای اینکه مصرف کننده سیگار بودند، کشته می شوند. یکی دیگر از عواملش

ادامه مطلب


موضوع: سلامتی،
جمعه 9 خرداد 1393
22:25
دانوش پیچگاه
(بخش 2 از 3)
در پست قبل به صورت کلی و خلاصه به مواد مخدر پرداخته شد و گفته شد که همه این مواد فقط برای کمتر از نیم ساعت، اثرات شادی آور دارند و این اثرات با هر بار مصرف نتنها کم می شود بلکه با هر بار مصرف به مغز آسیب جدی وارد می کنند، ولی این همه ماجرا نیست، این مواد اعتیاد آورند و فرد می خواهد آنها را دو باره و دوباره استفاده کند و زمانی که دیگر شادی آور نیست، دوز آنرا بالا تر می برد و روی به مواد دیگری می آورد اگر زنده بماند و هوشیار باشد. اثرات مخرب مواد بسیار بالاست و از حوصله این وبلاگ خارج است. توصیه می کنیم که همواره جراید موثق را بخوانید چرا که همیشه حیله ای جدید در راه است تا افراد را گرفتار این مواد کنند؛ از نوع ترامادول گرفته تا کرکدیل.

در ادامه این پست به دخانیات و قلیان می پردازیم، قلیان ماننده پنبه ایست که گردن را می برد و اگر از سیگار بد تر نباشد؛ بهتر از آن نیست.

ادامه مطلب


موضوع: سلامتی،
جمعه 9 خرداد 1393
21:25
دانوش پیچگاه
(بخش 1 از 3)
هر دانشجو و هر انسانی باید راه درست را از نادرست تشخیص دهد تا سعادت یابد و وارد چاه نشود.
راه های زیادی برای مصرف مواد مخدر است،  یکی از انواع مواد مخدر خطرناک تنباکوست که با سیگار، قلیان و حتی جدیداً سیگار های الکترونیکی قابل استفاده است. هر فردی به ویژه دانشجویان و قشر دانا باید بداند که با مصرف هرگونه از این مادّه ها به سلامتی خود؛ آسیب جدی وارد می کند. بیشتر ما نگران کامپیوتر و خودرو خود هستیم، چون قیمت بالایی دارند و یا برای ما کار انجام می دهند؛ اما بیشتر افراد ارزش بدن خود را فراموش کرده اند.
  • آیا می دانستید که سیگار با خود بیش از 4000 نوع ترکیب سرطان زا و شیمیایی در بدن پخش می کند و کلاً تا ده سال طول می کشد تا تاثیر خود را نشان دهد؟
  • آیا می دانستید که نیکوتین برای ساخت حشره کش به کار رفت و حتی اتحادیه سلامت آمریکا (و اروپا) در سال 2008 توافق کردند که حتی استفاده از آن به عنوان حشره کش هم بد است و سال 2014 آخرین سال تولید حشره کش هایی با نیکوتین خطر ناک است؟
  • آیا می دانستید که نیکوتین مانند گازوئیل ترکیب نشدنی با آب است و در قلیان نیز نیکوتین وجود دارد؟
  • آیا می دانستید که قلیان با 7000 ترکیب سرطان زا در خود یکی از خطرناک ترین هاست؟

در این پست می خواهیم بدانیم چرا در کل مواد مخدر غیر قانونی (و قانونی اما بدون تجویز پزشک سلیم) به طور جدی خطرناک و مضر و سرطان آور است؟

ادامه مطلب


موضوع: سلامتی،
جمعه 9 خرداد 1393
14:52
دانوش پیچگاه
یکی از دانشجویان خوش ذوق دانشگاه یک هلیکوپتر چهار موتوره ساخته است که می تواند تعادل خود را روی هوا نگه دارد.
[http://www.aparat.com/v/9jOD3]سه شنبه 6 خرداد 1393
11:08
دانوش پیچگاه
در کلاس مبانی آی تی علاوه بر نکات مهم های استاد در مورد امتخان پایان ترم، کنفرانس پاورپوینت پیرامون BitCoin نیز به وسیله من در پنجشنبه ساعت 14:30 اجرا خواهد شد. در روز هایی که درآمد به صورت دیجیتال است و گرانی بی داد می کند؛ شاید بیت کوین گزینه مناسبی برای درآمد باشد، اما آیا به واقع همین است؟ آیا این تکنولوژی قربانی هک و از دست دادن اطلاعات و حتی ضرر نمی شود؟ همین پنجشنبه کنفرانس بیت کوین را از دست ندهید تا به پاسخ ها برسید.
BitCoin
جزوه کامل درس مبانی آی تی

سه شنبه 6 خرداد 1393
00:01
دانوش پیچگاه
دانلود PDF جزوه کامل مبانی آی تی کاملا تایپ شده و واضح.
[جزوه استاد دانشفر]

لینک دانلود در ادامه همین پست نوشته شده است.ادامه مطلب


event_delegate

شنبه 3 خرداد 1393
11:33
یاشار عرفانیان
با سلام در این پست کدی را درباره ی مفهوم event و delegate قرار داده ایم.
در این کد ابتدا کسر را مدل سازی کرده و سپس ...
برای مشاهده مابقی مطلب به قسمت ادامه مطلب مراجعه نمایید. 

                                                  

ادامه مطلب


برچسب ها: event، delegate،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic